Resultater fra innendørs NM i Moss Lørdag 2.mars 2013.

 

Årets inne NM var stedet for den store overraskelsen. En Mini skjøt bedre enn ALLE bortsett fra 7 personer.

Det var et frydefullt skue å se på resultatlistene etter at konkurransen var vel gjennomført og poengene skulle beregnes.

Fredrik Sandem-Jensen var i skuddet for å si det slik. Gutten skjøt seg til en poengmessig 8 plass totalt.

Fortsetter han slik vil overgangen til junior og etter hvert senior bli en "gåtur i parken".

Årets blinkskudd må vel derfor være 11årige Fredrik Sandem-Jensen.

Grunnen til at dette er så spesielt er fordi alle deltakerne skjøt fra de samme avstandene. 12, 15 og 18 meter.

 

Hvis noen av dere deltakere som leser resultatlisten har noen bilder fra årets inne NM så kan disse sendes til webmaster for publisering.

Det er jo passende at Fredrik faktisk er gutten i midten framme på bildet fra fjorårets inne NM.

 

Bla deg nedover for resultatene.

 

HERRER

 

PLASSERING

POENG

NAVN

KLUBB

1

151

Ulf Hansen

Moss Bueskyttere

2

147

Kristen Brendhaugen

Laugen BK

2

147

Trond Kvitnes

Moss Bueskyttere

4

140

Asbjørn N. Pedersen

Halden BS

5

138

Trond H. Hagerup

Laugen BK

6

135

Roger Kvist

Gaular Pildragarlag

7

134

Gerald Twell

Fredrikstad BS

8

130

Ingar Abrahamsen

NL/Østfold

9

129

Harald S. Berge

Gaular Pildragarlag

10

128

Glenn André Eriksen

Drammen BS

11

127

Håkon Rødfjell

Viken Langbuelag

12

125

Anders Haug

Grenland BS

13

124

Anton Kleppe

MF Hedemark

13

124

Christian Øygarden

 

15

123

Jan Erik Lindseth

Viken Langbuelag

15

123

Lars Hoen

Kristiansand BS

15

123

Per Onsrud

MF Hedemark

15

123

Tom Erland Henriksen

Sarpsborg BS

19

122

Lars Søderholm

NL/Buskerud

20

117

Tor Hovelsrød

Kristiansand BS

21

114

Chuck Grove

 

22

112

Inge Eimhjellen

Viken Langbuelag

23

111

Per E. Johansen

Viken Langbuelag

24

109

Baard Tennefoss

Fredrikstad BS

25

109

Dag Sunde

NL/Agder

26

106

Lutz Schmidt

Halden BS

27

102

Sverre Jensen

Viken Langbuelag

28

100

Vidar Rønningen

Viken Langbuelag

29

99

Bjørn Mathias Gundersen

 

30

98

Are Onstad

NL/Telemark

31

96

Terje Foberg

Tønsberbaglerene

32

95

Aleksander Løvstrand

Fredrikstad BS

33

94

Ivar Malde

NL/Agder

34

83

Bjørnar Rønningen

Tønsberbaglerene

35

78

Stian Green

NL/Akershus

36

76

Frode Fjelldal

NL/Agder

37

54

Allan Anderson

 

38

54

Marcus Trzebinski

 

 

 

DAMER

 

PLASSERING

POENG

KLASSE

NAVN

KLUBB

1

112

Damer

Tone Gundhus

Moss Bueskyttere

2

108

Damer

Tuva Hoen

Kristiansand BS ??

3

105

Damer

Kristin H. Hagerup

Laugeb BK

4

94

Damer

Julie Næraa

Viken Langbuelag

5

92

Damer

Vibeke H. Larsen

MF Hedemark

6

90

Damer

Karina Rønningen

Viken Langbuelag

7

85

Damer

Gro Olsen

 

8

83

Damer

Solveig Brendhaugen

Laugen BK

9

73

Damer

Gabriela Nass

NL/Agder

10

44

Damer

Inger Line Henriksen

NL/Østfold

 

 

JUNIOR

 

PLASSERING POENG KLASSE NAVN KLUBB
1 92 Junior Jonas Essaih Borre Vikinglag
2 85 Junior Jens H Tennefoss Fredrikstad BS

 

 

MINI

 

PLASSERING POENG KLASSE NAVN KLUBB
1 131 Mini Fredrik Sandem-Jensen Viken Langbuelag
2 90 Mini Stian Bjørneby Fredrikstad BS
3 84 Mini Christian Rødfjell Viken Langbuelag
4 73 Mini Daniel Fjelldal NL/Agder

 

 

Poengrekkefølgen

 

POENG KLASSE NAVN KLUBB
151 Herrer Ulf Hansen Moss Bueskyttere
147 Herrer Kristen Brendhaugen Laugen BK
147 Herrer Trond Kvitnes Moss Bueskyttere
140 Herrer Asbjørn N. Pedersen Halden BS
138 Herrer Trond H. Hagerup Laugen BK
135 Herrer Roger Kvist Gaular Pildragarlag
134 Herrer Gerald Twell Fredrikstad BS
131 Mini Fredrik Sandem-Jensen Viken Langbuelag
130 Herrer Ingar Abrahamsen NL/Østfold
129 Herrer Harald S. Berge Gaular Pildragarlag
128 Herrer Glenn André Eriksen Drammen BS
127 Herrer Håkon Rødfjell Viken Langbuelag
125 Herrer Anders Haug Grenland BS
124 Herrer Anton Kleppe MF Hedemark
124 Herrer Christian Øygarden  
123 Herrer Jan Erik Lindseth Viken Langbuelag
123 Herrer Lars Hoen Kristiansand BS
123 Herrer Per Onsrud MF Hedemark
123 Herrer Tom Erland Henriksen Sarpsborg BS
122 Herrer Lars Søderholm NL/Buskerud
117 Herrer Tor Hovelsrød Kristiansand BS
114 Herrer Chuck Grove  
112 Herrer Inge Eimhjellen Viken Langbuelag
112 Damer Tone Gundhus Moss Bueskyttere
111 Herrer Per E. Johansen Viken Langbuelag
109 Herrer Baard Tennefoss Fredrikstad BS
109 Herrer Dag Sunde NL/Agder
108 Damer Tuva Hoen Kristiansand BS ??
106 Herrer Lutz Schmidt Halden BS
105 Damer Kristin H. Hagerup Laugeb BK
102 Herrer Sverre Jensen Viken Langbuelag
100 Herrer Vidar Rønningen Viken Langbuelag
99 Herrer Bjørn Mathias Gundersen  
98 Herrer Are Onstad NL/Telemark
96 Herrer Terje Foberg Tønsberbaglerene
95 Herrer Aleksander Løvstrand Fredrikstad BS
94 Herrer Ivar Malde NL/Agder
94 Damer Julie Næraa Viken Langbuelag
92 Junior Jonas Essaih Borre Vikinglag
92 Damer Vibeke H. Larsen MF Hedemark
90 Damer Karina Rønningen Viken Langbuelag
90 Mini Stian Bjørneby Fredrikstad BS
85 Damer Gro Olsen  
85 Junior Jens H Tennefoss Fredrikstad BS
84 Mini Christian Rødfjell Viken Langbuelag
83 Herrer Bjørnar Rønningen Tønsberbaglerene
83 Damer Solveig Brendhaugen Laugen BK
78 Herrer Stian Green NL/Akershus
76 Herrer Frode Fjelldal NL/Agder
73 Mini Daniel Fjelldal NL/Agder
73 Damer Gabriela Nass NL/Agder
54 Herrer Allan Anderson  
54 Herrer Marcus Trzebinski  
44 Damer Inger Line Henriksen NL/Østfold

 

 

 

 

tilbake til www.langbue.no